خرید لوله های آبیاری قطره ای

امروزه با توجه به میزان کم آبی هایی که در اکثر نقاط زمین شکل گرفته است، روش های آبیاری محصولات کشاورزی هم متحول شده است. یکی از روش های آبیاری مدرن، آبیاری به صورت قطره ای می باشد که اجزای مختلفی را دارد می باشد، یکی از اجزای سیستم آبیاری قطره ای، لوله آبیاری قطره ای می باشد. لوله آبیاری قطره ای، لوله ای می باشد که آب را به صورت قطره ای در پای گیاهان شما می ریزد. این نوع لوله، در سیستم های آبیاری قطره ای استفاده می شود که یکی از روش های مدرن آبیاری محسوب می شود. قیمت لوله آبیاری قطره ای می تواند به عوامل مختلفی از جمله این موارد بستگی داشته باشد؛ اندازه و سایز : لوله آبیاری قطره ای در اندازه های مختلفی از 16 میلی متر تا 25 میلی متر موجود می باشند و به تولید می رسند. اندازه لوله به میزان آب مورد نیاز گیاهان شما بستگی دارد. برای مثال قیمت لوله آبیاری قطره ای 16 کمتر از قیمت لوله آبیاری قطره ای 18 می باشد. در کل باید بگوییم که در هنگام خرید لوله آبیاری قطره ای، مهم است که به کیفیت لوله توجه کنید. لوله های با کیفیت بالا دوام بیشتری دارند و می توانند در برابر فشار آب بیشتر، مقاومت داشته باشند. همچنین باید لوله آبیاری قطره ای را با اندازه مناسب برای فضای خود انتخاب کنید زیرا اگر سایز آنها خیلی کوچک باشد ممکن است نتوانند آب کافی را به پای گیاهان شما برساند، در حالی که سایز های بزرگتر می توانند باعث هدر رفت آب هم شوند، پس توصیه می شود که یا توجه به گیاه خود، سایز لوله آبیاری قطره ای را انتخاب کنید.

انواع لوله های آبیاری قطره ای

لوله آبیاری قطره ای انواع مختلفی دارند که عبارتند از : 

لوله قطره چکان دار : لوله قطره چکان دار یکی از انواع لوله های آبیاری قطره ای می باشد که دارای قطره چکان ها یا سوراخ هایی است که آب را به طور قطره ای در پای گیاهان مزرعه شما می ریزند. قطره چکان ها در فاصله های معلومی روی لوله نصب شده اند.

 

لوله آبیاری دریپردار : لوله آبیاری دریپردار یکی دیگر از انواع لوله های آبیاری قطره ای است که دارای دریپرهایی می باشد که آب را به صورت قطره ای در پای گیاهان می ریزند. دریپرها در فواصل مشخصی روی لوله نصب می شوند و می توانند در انواع مختلف، از جمله دریپرهای ثابت، دریپرهای تنظیمی و دریپرهای خودتنظیم موجود باشند.

 

لوله های آبیاری دریپردار و قطره چکان دار هر دو  انواعی از لوله های آبیاری قطره ای می باشند که مزایای مشابهی با یکدیگر دارند. با این حال، تفاوت های کلیدی بین این دو نوع لوله وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم. ویژگی لوله آبیاری قطره ای 

لوله آبیاری دریپردار 

لوله آبیاری قطره چکان دار

نحوه توزیع آب

از طریق دریپرهای نصب شده روی لوله

از طریق قطره چکان های تعبیه شده روی لوله

فاصله حفره ها

ثابت 

ثابت یا قابل تنظیم

کاربرد

آبیاری گیاهان در ردیف های نزدیک به یکدیگر

آبیاری گیاهان در ردیف های دورتر از هم

مزایای استفاده از لوله های آبیاری قطره ای

صرفه جویی و جلوگیری از هدر رفت آب : لوله های آبیاری قطره ای تا 50 درصد آب را نسبت به روش های آبیاری سنتی صرفه جویی می کنند. این به این دلیل است که آب فقط به ریشه گیاهان می رسد و از تبخیر و هدر رفت جلوگیری به عمل می آید.

افزایش کیفیت آبیاری : این لوله ها می توانند آب را به طور مساوی به پای همه گیاهان برسانند. این می تواند به بهبود کیفیت گیاهان و افزایش رشد محصولات کمک کند.

کاهش رشد علف های هرز : لوله آبیاری قطره ای به کاهش رشد علف های هرز هم کمک می کند. این به این دلیل است که فقط به ریشه گیاه آب می رسد و علف های هرز را آبیاری نمی کند.

برای تهیه لوله های آبیاری قطره ای با برترین کیفیت و همراه با ضمانت از قطران فربد اراک، با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.