خرید نوار تیپ

نوار تیپ یکی از ادوات لازم در روش های آبیاری قطره ای است . در آن آب از طریق نوار تیپ به پای گیاهان می رسد. این روش آبیاری مزایای زیادی نسبت به روش های سنتی آبیاری دارد. نوار تیپ از لوله ای انعطاف پذیر تشکیل شده است که آب را در فواصل منظم به گیاهان می رساند. نوار تیپ از یک لوله پلاستیکی نازک و انعطاف پذیر تشکیل شده است که یکسری سوراخ ها و حفره ها در امتداد آن تعبیه شده است. نوار تیپ برای آبیاری انواع محصولات کشاورزی مانند گندم، جو، ذرت، سبزیجات و میوه ها، می تواند استفاده شود. هزینه راه اندازی خط تولید نوار تیپ نمی تواند زیاد باشد و نسبت به فوایدی که برای شما و مزرعه شما دارد هزینه کمی می باشد. فاصله نوار تیپ در گندم، به طور کلی در حدود 15 تا 20 سانتی متر است. این فاصله برای خاک های معمولی مناسب می باشد. خرید نوار تیپ می تواند باعث شود که گیاهان شما با رشد بیشتر و سرعت بیشتری رو به رو شود. قیمت نوار تیپ کشاورز، به عوامل مختلفی مثل، طول نوار تیپ، جنس نوار تیپ و کیفیت آن بستگی دارد.

قطران فربد اراک ارائه کننده با کیفیت ترین نوار تیپ های موجود در ایران

مزایای استفاده از نوار تیپ

نوار تیپ مزایای زیادی نسبت به سایر روش های آبیاری دارد، که عبارتند از :

صرفه جویی در مصرف آب : نوار تیپ کشاورز، آب را به طور مستقیم به ریشه گیاهان می رساند و از تبخیر آن جلوگیری می کند، که باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود و جلوی هدر رفتن آب را می گیرد.

صرفه جویی در مصرف انرژی : نوار تیپ نیاز به پمپاژ آب را کاهش می دهد. زیرا آبیاری با فشار کمی صورت می گیرد مه این امر باعث صرفه جویی در انرژی می شود.

کاهش رشد علف های هرز : نوار تیپ آب را فقط به منطقه اطراف گیاهان می رساند. که این امر باعث کاهش رشد علف های هرز می شود.

افزایش کیفیت محصولات : نوار تیپ باعث می شود محصولات آبیاری شده سالم تر و با کیفیت تر به دست مشتری برسد.

انواع نوار تیپ

نوار تیپ پلاک دار : نوار تیپ پلاک دار نوعی نوار تیپ کشاورز است که در آن قطره چکان ها به صورت پلاک در امتداد نوار تعبیه شده اند.

نوار تیپ زیر خاک : نوار تیپ زیر خاک یک نوع سیستم آبیاری قطره ای است که در آن نوار تیپ در زیر خاک قرار می گیرد، که این امر باعث می شود که از تبخیر آب جلوگیری شود.

نوار تیپ بارانی : در نوار تیپ بارانی آب از طریق یک نوار پلاستیکی نازک و انعطاف پذیر که سوراخ هایی در امتداد آن تعبیه شده است، به صورت قطره های باران به گیاهان می رسد که مزایای زیادی دارد این روش آبیاری.

نوار تیپ مه پاش : در این نوع نوار تیپ آب از آن حفره ها به شکل مه پاش قطرات بسیار ریز خارج می شود که باعث می شود گیاهان همیشه مرطوب باشند.

نوار تیپ درز دار : نوار تیپ درزدار نوعی نوار تیپ است که در طول آن حفره هایی تعبیه شده است. این حفره ها به صورت یک خط مستقیم در امتداد نوار قرار دارند. نوار تیپ درزدار برای آبیاری اکثر محصولات کشاورزی استفاده می شود.

 

مقایسه نوار تیپ پلاک دار و درز دار

در ادامه دوتا از بهترین و با کیفیت ترین نوار تیپ هارا با یکدیگر مقایسه می کنیم :

نوار تیپ پلاک دار

نوار تیپ درز دار

مقاومت بسیار بالا

ظرفیت آبدهی متغیر

یکنواختی در مقدار آبیاری

نصب آسان

مقاومت در برابر رشد علف های هرز

قیمت بسیار مناسب

نحوه نصب نوار تیپ

نصب نوار تیپ کشاورز آسان است. مراحل نصب نوار تیپ به شرح زیر می باشد:

ابتدای نوار تیپ را به لوله اصلی آبیاری متصل کنید.

نوار تیپ را در ردیف های گیاهان خود قرار دهید.

قطره چکان های نوار تیپ را در فاصله مناسب از گیاهان قرار دهید که آن فاصله 3 الی 2 سانتی متری ریشه یا ساقه گیاه است.